Confidenţialitate


Psiholog Dana Dumitrache: Ce rost au CADOURILE și RECOMPENSELE în educația copiilor? / Efectele asupra adolescenților


De câte ori nu v-ați liniștit copilul cu promisiuni?

El era prea gălăgios, dar s-a cumințit când a auzit că dacă nu tace din gură, nu-i veți mai lua jucăria promisă sau punga cu dulciuri la care poftea.

Un comportament greșit al părinților atrage după sine comportamentul ciudat / nepotrivit al copiilor când se apropie de adolescență.

Cât de bine este să-l condiționezi pe copil de un cadou pentru a-l face să te asculte? Ce efecte va avea asupra lui mai târziu acest mod de a educa?

Câteva răspunsuri din astăzi de la psihologul Dana Dumitrache, alături de noi, ca în fiecare duminică, în ‘Dimineața de Milioane’ – AUDIO.


Ultimele stiri
Spectacol al României la Amsterdam | Lotul țării noastre a mai cucerit astăzi încă două medalii de aur…

Un feribot cu aproximativ 270 de persoane la bord s-a scufundat în largul Ciprului de Nord, scrie presa…

Elveția: Un om a murit și alți cinci sunt răniți, după ce au fost împușcați azi-noapte la o…

MApN: O altă dronă a ajuns în proximitatea frontierei cu România în această dimineață, două avioane F-16 ridicate…

Şedinţe la PSD/Consiliul Politic Naţional şi grupurile parlamentare se reunesc la Sinaia

Dinamo, ţinută în şah de Corvinul Hunedoara (1-1), în Superligă

Zelensky: Cel puțin 37 de oameni au murit azi-noapte lângă Kiev, după ce un depozit a fost ținta…

Neamț: Excursiile pentru fotografierea caprelor negre au devenit o afacere la vedere | O „tură foto la capre”…

Moody’s, după ce România nu a adoptat legea salarizării: „Impasul politic care a împiedicat în cele din urmă…

Timiș: Un șofer care încerca să fugă de poliție a lovit o altă mașină care circula regulamentar și…



Europa FM
Ascultă Europa FM în aplicație
Radio live, podcasturi, știri și alerte importante.
Instalează