Confidenţialitate


Prințul Ali bin Hussein se gândeşte să candideze la congresul extraordinar al FIFA


Prințul Ali bin Hussein se gândeşte să candideze la congresul extraordinar al FIFA

Perdant al recentelor alegeri pentru şefia Federaţiei Internaţionale de Fotbal, prinţul iordanian Ali bin Hussein a declarat la CNN că se gândeşte să candideze la congresul extraordinar convocat de Sepp Blatter.

Elveţianul şi-a anunţat, orele trecute, demisia de la cârma forului, la câteva zile după realegera pentru un al cincilea mandat în fruntea FIFA.

Cei doi s-au confruntat, săptămâna trecută, în primul tur al scrutinului. Rezultatul foarte strâns l-a determinat pe prinţ să se retragă.

FIFA este zguduită de un imen scandal de corupţie.

Sepp Blatter, care va asigura interimatul până la congresul extraordinar, admite că federaţia are nevoie de o reformă profundă.

 


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”