Pandurii Tg Jiu s-a calificat in grupele Europa League

Buleica a marcat inca din minutul 15, iar jucatorul de rezerva Ciucur, care a marcat decisiv si la Tel Aviv in turul precedent, a evitat loviturile de la 11 metri in minutul 117.

Petrolul Ploiesti a reusit sa spele rusinea infrangerii cu 1-5 din prima mansa, a trecut cu 2-1 de Swansea, goluri Priso si Hamza in ultimul sfert de ora. In fine, pe un teren greu la Piatra Neamt, unde a plouat, Astra Giurgiu nu a reusit decat o remiza, 1-1 cu Maccabi Haifa, care castigase in tur cu 2-0.

Pandurii Tg Jiu isi va afla de la ora 14 adversarele din grupe, in timp ce Petrolul si Astra vor participa la o tragere la sorti prin care una dintre cele 29 de echipe invinse aseara o va inlocui pe Fenerbahce Istanbul, exclusa din competitie pentru coruptie.