Pandurii Tg Jiu – Fiorentina 1-2

Eric a marcat in prima repriza un gol superb, din foarfeca iar gorjenii au mai ratat doua bune ocazii. Cu jumatate dintre titularii obisnuitit pe teren, antrenorul oaspetilor, Vincenzo Montella, a fortat in repriza secunda si cu Borja Vallero. Spaniolul a marcat golul victoriei in prelungiri dupa ce Matos egalase in minutul 86. Fiorentina mai avut si un gol anulat in acest interval.

”am vazut ce s-a intamplat cu Steaua la Basel si trebuia sa fim mai atenti. Asa suntem noi ca natie, mai indisciplinati”, a declarat final Cristi Pustai. Pandurii Tg Jiu ramane totusi pe locul al 3-lea in grupa E a Europa League, fiindca Dnepr a invins-o cu 2-0 pe ultima clasata Pacos Ferreira . Ucrainenii si-au asigurat deja alaturi de Fiorentina calificarea in primavara.

Pandurii mai are de juca la Dnepr si acasa cu Pacos.