Otelul Galati – Steaua 1-1

Ros-albastri au deschis scorul spre finalul primei reprize, cand Varela a marcat primul sau gol dupa o centrare a lui Bourceanu din lovitura libera.

Pentru Otelul a egalat in minutul 77 Tudorie, un tanar de numai 17 ani care a inscris cu o lovitura de cap dupa o actiune excelenta a lui Milea. Galatenii suferiserea pana aseara 4 infrangeri la rand, ultima in Ghencea, saptamana trecuta in sferturile Cupei.

A fost al 4-lea rezultat de 1-1 consecutiv inregistrat de Steaua in campionat, dupa cele cu Cororna Brasov, Pandurii Tg Jiu si Petrolul.

Ros-albastri au ajuns pentru moment pe locul al 3-lea, la 3 puncte de liderul Astra Giurgiu, care va juca de la ora 21 cu FC Vaslui. Si Petrolul i-a depasit insa este cu meciurile la zi in timp ce stelistii mai au de jucat 3 restante.