Olympiakos Pireu – Manchester United 2-0

Ramasi in aceasta iarna fara golgheterul Mitroglou, plecat la Fulham, grecii au punctat argentinianul Dominguez, inainte de pauza si costa-ricanul Joel Campbell, care a marcta un gol superb in minutul 55. De mentionat ca din echipa lui Manchester United nu au lipsit Rooney, van Persie sau Vidic dar englezii, aflati pe locul al 6-lea in Premier League, au trimis doar doua suturi pe spatiul portii adverse.

In celalalt meci jucat ieri, o alta formatie care nu mai straluceste in campionatul intern, Borussia Dortmund s-a impus cu un spectaculos 4-2 in deplasare la Zenit St Petersburg. Mkhitarian a deschis balul inca din minutul 4 iar in faza urmatoare Reus a facut 2-0. In repriza secunda, Lewandovski a reusit o dubla si pentru rusi au marcat Shatov si Hulk, din penalty.

Diseara se vor juca ultimele doua meciuri din prima mansa a optimilor Ligii Campionilor: Schalke 04 – Real Madrid si Galatasaray Istanbul Chelsea.