Oltchim a pierdut primul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor

Oltchim Ramnicu-Valcea a debutat cu o infrangere neasteptata in grupele principale ale Ligii Campionilor: 22-23 cu unguroaicele de la Ferencvaros Budapesta. Desi era cotata cu sanse foarte slabe: 9-1 la casele de pariuri, echipa oaspete a dominat 3 sferturi din partida, iar la mijlocul reprizei secunde a condus si la 7 goluri.

La inaltime au fost doar portarul Paula Ungureanu, cu multe parade ce au salvat echipa si publicul valcean care si-a incurtajat frenetic echipa. In absenta Cristinei Neagu – accidentata grav la genunchi, Oltchim s-a regasit abia in ultimele minute cand a redresat meciul, si cea mai buna marcatoare a fost Alexandrina Barbosa cu 7 goluri.

Valcencele vor juca urmatorul meci duminica urmatoare in Slovenia la Krim Ljubljana, iar pe 16 februarie o va primi pe Zvezda din Rusia.