Mircea Lucescu a suferit o infranegre usturatoare in Liga Campionilor

Intre timp Manchester United a trecut la limita de Real Sociedad, 1-0, dupa un autogol al bascilor in minutul 2. Englezii au 7 puncte, Leverkussen 6, Sahtior 4 iar Sociedad niciunul.

Nu doar ucrainenii au fost umiliti aseara. Anderlecht a fost zdrobita chiar la Bruxelles de Paris Saint Germian, cu 5-0, 4 dintre goluri fiind marcate de Ibrahimovici. In celalalt meci din grupa Benfica Lisabona a remizat 1-1 cu Olympiakos Pireu, echipa in care joaca cinci dintre adversarii Romaniei din barajul pentru Cupa Mondiala.

Tot cu 5-0 a invins-o Bayern Munchen pe Viktoria Plzen, iar Manchester City s-a impus cu 2-1 pe terenul lui CSKA Moscova.

Derbyul rundei a fost castigat de Real Madrid, 2-1 cu Juventus Torino. Cristiano Ronaldo a deschis scorul in minutul 4, Llorente a egalat la jumatatea reprizei dar starul portughez a transformat un penalty si a stabilit scorul final inca din minutul 28.

In fine, Galatasaray a trecut cu 3-1 de FC Coppenhaga si a reintrat in carti pentru calificare.

Urmatoarea etapa a Ligii Campionilor va fi peste doua saptamani.