Liga Națiunilor: România – Irlanda de Nord, scor 1-1

România și Irlanda de Nord au remizat, vineri, pe Arena Naţională, scor 1-1, meciul disputat în prima etapă a Grupei I a Diviziei B a Ligii Naţiunilor.

Puşcaş a deschis scorul în minutul 25.

Deși au evoluat în 10 jucători din minutul 39, după eliminarea lui Magennis, oaspeţii au reușit egalarea, în minutul 86, prin Whyte.

Mirel Rădoi a debutat pe banca tehnică a naționalei României.

Următorul meci al tricolorilor este programat luni, de la ora 21 și 45 de minute, la Klagenfurt, contra reprezentativei Austriei, care s-a impus pe terenul Norvegiei cu 2-1.

Cu Adrian Mutu la primul meci oficial de selecționer, naţionala under 21 a României a învins Finlanda cu 3-1 într-un meci din preliminariile Campionatului European de anul viitor.

Tricolorii au înscris prin Olaru (’21), Mihăilă (’57) şi Ciobanu (’84), iar pentru italieni a înscris Soisalo (’24).