Juventus și Real Madrid – victorii în Liga Campionilor

Juventus Torino a învins-o cu 1-0 pe Manchester United în Anglia, iar Real Madrid a trecut cu 2-1 acasă de Viktoria Plzen, în etapa a 3-a a grupelor Ligii Campionilor.

În Grupa H, pe “Old Trafford”, după un meci plictisitor, golul victoriei lui Juve a fost marcat de Dybala, Cristiano Ronaldo a mai avut și el o ocazie, iar Manchester United și-a trecut în cont doar o bară a lui Pogba, la jumătatea părții secunde.

Campioana Europei, Real Madrid a bifat prima victorie după o serie de 5 partide, prin golurile lui Benzema și Marcelo, iar Hrosovsky a redus diferența spre final.

Manchester City a învins-o cu 3-0 pe Sahtior Donetk, scor cu care și AS Roma a depășit-o pe TSKA Moscova.

Ajax Amsterdam a reușit o victorie cu emoții contra Benficăi Lisabona: 1-0, gol marcat de Noussair Mazraoui în prelungiri.

Hoffenheim a obținut și ea un punct tot în timpul adițional al meciului cu Olympique Lyon, terminat 3-3, după golul lui Joelinton din minutul 92.

În fine, AEK Atena a cedat acasă, 0-2 cu Bayern Munchen, iar Young Boys Berna a remizat, 1-1 cu Valencia.