Confidenţialitate


Handbalistele de la HCM Baia Mare sunt în sferturile Ligii Campionilor


Handbalistele de la HCM Baia Mare sunt în sferturile Ligii Campionilor

Handbalistele de la HCM Baia Mare s-au calificat în sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Echipa antrenata de Aurelian Roşca a invins-o cu 38-27 pe Thüringer din Germania si nu mai poate pierde locul al 4-lea in grupa principala.

Daca vor castiga si saptamana viitoare in deplasarea din Ungaria – la Ferencvaros, in ultima confruntare a acestei faze, romancele ar putea termina pe pozitia a 2-a.

Cea mai buna marcatoare in meciul de vineri a fost Alexandra Do Nascimento cu 9 goluri, urmata de Alisson Pineau cu 7 reusite.

HCM Baia Mare a bifat 5 victorii la rand, in grupa din fac parte Rostov din Rusia, Larvik din Norvegia si Fleury din Franta.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”