Gaz Metan Medias – Steaua 2-2

In aceste conditii, gazdele au condus cu 2-0 in minutul 29, goluri Buzean si Robertson. Acesta din urma a transformat impecabil o lovitura libera, dar de bucurie si-a scos tricoul, fiind eliminat stupid, pentru al doilea galben.Steaua a fortat in repriza secunda, cand au intrat Bourceanu si Popa insa a fost salvata de Lucian Filip, autor a doua goluri superbein ultimele 20 de minute de joc.

Sa mai spunem ca si Legia Varsovia si-a menajat titularii, si a pierdut pe teren propriu, 0-1 cu Lehia Gdansk.

Revenind la Liga Intai, tot aseara, Ceahlaul Piatra Neamt a invins-o cu 2-0 pe Otelul Galati. Astazi se mai joaca in etapa a 6-a FC Botosani – FC Vaslui, Concordia Chiajna – Pandurii Tg Jiu si derbyul rundei, Astra Giurgiu – Petrolul Ploiesti.