Gaz Metan Medias – Dinamo 2-1

Invinsi cu 1-0 in Stefan del Mare, mediesenii au inceput furibund meciul – Vitinho a marcat un gol anulat pentru offside iar Bawab a ratat un penalty in minutul 6, cand a sutat peste poarta. Doua minute mai tarziu Markovici a deshis insa scorul.Dinamovistii au mai echilibrat apoi meciul iar in minutul 58 Dorel Stoica a marcat in urma unui corner golul ce avea sa fie al califcarii. Issa Ba a facut 2-1 cu o executie spectaculoasa in minutul 80 iar finalul a fost incendiar.

Sa mai spunem ca la redebut, antrenorul Dario Bonetti a jucat cu doi inchizatori, l-a trecut pe Catalin Munteanu in stanga si l-a folosit pe Alexe atacant alaturi de Marius Niculae.

In finala Cupei , Dinamo va intalni Rapidul in mai, la o data ce nu a fost inca stabilita.