FC Vaslui – Dinamo 1-1

Antal a deschis scorul pentru gazde chiar inainte de pauza, cand a transformnat o lovitura de la 11 metri. Tucudean a egalat in minutul 76. Dinamovistii au solicitat doua penaltyuri in prima repriza, iar finantaorul Vasluiului, Adrian Porumboiu, a spus dupa meci ca unul dintre ele a fost clar, un hent in careu facut de Sanmartean. Marius Avram a fost arbitrul de centru.

Dinamo obtinuse pana aseara 4 victorii la rand in Liga Intai.

Tot ieri, Viitorul si Concordia au incheiat cu acelasi scor, 1-1 la Chiajna. Axente a marcat pentru echipa lui Hagi in minutul 6 iar Welington a egalat in minutul 29. Serediuc de la Concordia si antrenorul Chirila, au fost eliminati in ultimele minute.

In fine, Corona Brasov a reusit a doua victorie a sezonului, 1-0 cu Cehalul Piatra Neamt, gol marcat de Dalbea din lovitura libera in minutul 21.