FC Porto – Bayern Munchen 3-1, PSG – FC Barcelona 1-3

Doua gafe ale defensivei bavarezilor au facut ca in minutul 10 sa fie deja 2-0 pentru gazde. Quaresma a marcat ambele goluri, primul dintr-un penalty provocat de portarul Neuer inca din minutul 2.La primul sut pe spatiul portii adverse, Bayern a redus din handicap prin Thiagol Alcantara dar apoi a mai avut doar doua ocazii iar Jackson Martionez a mai inscris o data pentru Porto. Lui pep Guardiola i-au lipsit insa Robben, Riberty, Schweinsteiger si Alaba iar Gotze a iesit in debutul reprizei secunde.

Absente importante au fost si in lotul lui Paris Saint Germain invinsa pe teren propriu, tot cu 3-1, de FC Barcelona. Dupa ce Neymar a deschis scorul in minutul 18, Luis Suarez a reusit o dubla in repriza secunda dupa actiuni personale senzationale. Mathieu a deviat apoi in propria-I poarta un sut al lui van der Wiel.

Meciurile retur sunt programate saptamana viitoare.