FC Brasov – Steaua 1-2

Kapetanos a deschis scorul inca din minutul 2 dar stegarii au replicat imediat si Cristi Ionescu a egalat direct din lovitura libera. In debutul reprizei secunde, Gardos a deviat in poarta adversa un sut al lui Tanase.

De mentionat ca Laurentiu Reghecampf a facut mai multe schimbari in primul unsprezece…printre titulari s-au aflat Prepelita, Parvulescu, Varela, Filip sau Tatu.

Cu 2 meciuri mai putin disputate, Steaua are 3 puncte peste urmatoarea clasata, Petrolul Ploiesti.

Pandurii Tg Jiu se mentine pe pozitia a 4-a dupa ce s-a impus cu 3-2 la Timisoara. ACS Poli a marcat prima in minutul 6 prin golgheterul Szekely iar Momcilovici a egalat in ultima faza a primei reprize.Barbut le-a readus pe gazde in avantaj cu un sfert de ora inainte de final insa Eric si DiStefano au rasturnat rezultatul.