FC Brasov – Petrolul Ploiesti 1-1

Gazdele au jucat in 10 din minutul 43 cand Aganovici a primit al doilea galben. Petrolul a deschis scorul prin autogolul lui Madeira iar Crisiti Ionescu a egalat din penalty in al 4-lea minut al prelungirilor. Mutu si Zicu au fost titulari pentru ploiesteni.

Petrolul ramane pe locul al 3-lea, la 4 puncte de Astra si Steaua, insa ros-albastri vor juca diseara de la 19:30 in deplasare la Concordia Chiajna.

Tot ieri, CFR Cluj a remizat 0-0 cu FC Vaslui, ardelenii jucand in 10 intrega repriza secunda, iar Dinamo a pierdut pe teren propriu, 1-2 cu Viitorul. Tucudean a deschis scorul inca din minutul 7 si alb-rosi au condus pana in minutul 80. Nou-venitul Cioinac a marcat un autogol apoi a provocat un penalty transformat de Larie.