FC Botosani – Sageata Navodari 1-1 in etapa a 3-a a Ligii 1

FC Botosani si Sageata Navodari au remizat, 1-1, in singurul meci de sambata din etapa a 3-a a Ligii 1, dupa ce derby-ul Steaua – Rapid s-a anulat in urma retrogradarii ‘giulestenilor’ pe linie juridica. Pentru moldoveni a deschis scortul Carjan in minutul 49 iar oaspetii au egalat in minutul 87 cand Lupu a reluat cu capul in poarta mingea respinsa gresit in fata de portarul advers. Ambele nou promovate, Sageata si Botisani au ramas neinvinse dupa trei runde, bifand cate doua remize si o victorie. Duminica se vor disputa inca 3 partide: Corina Brasov – Astra de la ora 19:00, la Ploiesti, Petrolul o primeste pe FC Brasov la ora 21:00, iar de la 21:30, Pandurii o infrunta la Targu-Jiu pe Otelul Galati.