UEFA-EURO-2016-official-logo-stirileeuropafm.ro-ALB

Huligan rus căutat internaţional, arestat în Germania

Poliţia oraşului german München a arestat un huligan rus căutat internaţional pentru agresarea unui ...

Simona Halep, felicitată de conducerea WTA. Este oficial lideră până la sfârșitul anului

Este oficial – Simona Halep va termina anul 2018 pe primul loc în clasamentul mondial, performanță p...

Oficial: Mircea Rednic, noul antrenor al lui Dinamo

După decizia surprinzătoare a conducerii "alb-roșiilor", care a renunțat la serviciile lui Claudiu N...

România - Serbia: 0-0 în Liga Națiunilor

Echipa națională de fotbal a României a terminat la egalitate, 0-0, meciul împotriva Serbiei jucat d...

Kenyanul Hosea Kipkemboi şi etiopiana Almaz Gelana Erba au câştigat Maratonul Internaţional Bucureşt...

Hosea Kipkemboi şi Almaz Gelana Erba au câştigat, duminică, ediţia a 11-a a Maratonului Internaţiona...

Meciul România- Serbia, duminică la ora 16

Echipa naţională de fotbal a României va juca, duminică, de la ora 16.00, pe Arena Naţională, în al ...

Claudiu Niculescu a fost dat afară de la Dinamo

Claudiu Niculescu a rezistat doar 20 de zile pe banca tehnică a lui Dinamo, care l-a concediat sâmbă...

meciurile României în grupe la EURO 2016

10 iunie – meciul de deschidere – Stade de France din Saint Denis (22.00)

thumb_RO

România – 1

thumb_FR

Franţa – 2

15 iunie – Parc des Princes din Paris (19.00)

thumb_RO

România – 1

thumb_SW

Elveţia – 1

19 iunie –  Stade de Lyon din Lyon (22.00)

thumb_RO

România – 0

thumb_AL

Albania – 1

Programul complet al meciurilor EURO 2016

Vineri, 10 iunie
ora 22.00 (St-Denis): Franţa – România – Grupa A

Sâmbătă, 11 iunie
ora 16.00 (Lens): Albania – Elveţia – Grupa A
ora 19.00 (Bordeaux): Ţara Galilor – Slovacia – Grupa B
ora 22.00 (Marseille): Anglia – Rusia – Grupa B

Duminică, 12 iunie
ora 16.00 (Paris): Turcia – Croaţia – Grupa D
ora 19.00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (Lille): Germania – Ucraina – Grupa C

Luni, 13 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Spania – Cehia – Grupa D
ora 19.00 (St-Denis): Irlanda – Suedia – Grupa E
ora 22.00 (Lyon): Belgia – Italia – Grupa E

Marţi, 14 iunie
ora 19.00 (Bordeaux): Austria – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda – Grupa F

Miercuri, 15 iunie
ora 16.00 (Lille): Rusia – Slovacia – Grupa B
ora 19.00 (Paris): România – Elveţia – Grupa A
ora 22.00 (Marseille): Franţa -Albania – Grupa A

Joi, 16 iunie
ora 16.00 (Lens): Anglia – Ţara Galilor – Grupa B
ora 19.00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (St-Denis): Germania -Polonia – Grupa C

Vineri, 17 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Italia – Suedia – Grupa E
ora 19.00 (St-Etienne): Cehia – Croaţia – Grupa D
ora 22.00 (Nice): Spania – Turcia – Grupa D

Sâmbătă, 18 iunie
ora 16.00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda – Grupa E
ora 19.00 (Marseille): Islanda – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (Paris): Portugalia – Austria – Grupa F

Duminică, 19 iunie
ora 22.00 (Lille): Elveţia – Franţa – Grupa A
ora 22.00 (Lyon): România – Albania – Grupa A

Luni, 20 iunie
ora 22.00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia – Grupa B
ora 22.00 (Toulouse): Rusia – Ţara Galilor – Grupa B

Marţi, 21 iunie
ora 19.00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania – Grupa C
ora 19.00 (Marseille): Ucraina – Polonia – Grupa C
ora 22.00 (Bordeaux): Croaţia – Spania – Grupa D
ora 22.00 (Lens): Cehia – Turcia – Grupa D

Miercuri, 22 iunie
ora 19.00 (Lyon): Ungaria – Portugalia – Grupa F
ora 19.00 (St-Denis): Islanda – Austria – Grupa F
ora 22.00 (Nice): Suedia – Belgia – Grupa E
ora 22.00 (Lille): Italia – Irlanda – Grupa E

Optimi de finală:

Sâmbătă, 25 iunie
ora 16.00 (St-Etienne): Locul doi Grupa A – Locul doi Grupa C – Meci 1
ora 19.00 (Paris): Câştigătoare Grupa B – Locul trei A/C/D – Meci 2
ora 22.00 (Lens): Câştigătoare Grupa D – Locul trei B/E/F – Meci 3

Sâmbătă, 26 iunie
ora 16.00 (Lyon): Câştigătoare Grupa A – Locul trei C/D/E – Meci 4
ora 19.00 (Lille): Câştigătoare Grupa C – Locul trei A/B/F – Meci 5
ora 22.00 (Toulouse): Câştigătoare Grupa F – Locul doi Grupa E – Meci 6

Luni, 27 iunie
ora 19.00 (St-Denis): Câştigătoare Grupa E – Locul doi Grupa D – Meci 7
ora 22.00 (Nice): Locul doi Grupa B – Locul doi Grupa F – Meci 8

Sferturi de finală

Joi, 30 iunie, ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare meci 1 – Câştigătoare meci 3 – Sfertul 1
Vineri, 1 iulie, ora 22.00 (Lille): Câştigătoare meci 2 – Câştigătoare meci 6 – Sfertul 2
Sâmbătă, 2 iulie, ora 22.00 (Bordeaux): Câştigătoare meci 5 – Câştigătoare meci 7 – Sfertul 3
Duminică, 3 iulie, ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare meci 4 – Câştigătoare meci 8 – Sfertul 4

Semifinale

Miercuri, 6 iulie, ora 22.00 (Lyon): Câştigătoare sfert 1 – Câştigătoare sfert 2 – Semifinala 1
Joi, 7 iulie, ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare sfert 3 – Câştigătoare sfert 4 – Semifinala 2

Finala

Duminică, 10 iulie, ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare Semifinala 1 – Câştigătoare Semifinala 2.

UEFA, logo-ul UEFA şi celelate mărci şi însemne UEFA sunt mărci înregistrare ale UEFA. Informaţiile despre UEFA EURO 2016 sunt reactualizate zilnic pe europafm.ro/euro2016, scorurile şi corespondenţele speciale pot fi ascultate la Europa FM, în buletinele de ştiri sportive, şi consultate în secţiunea dedicată EURO 2016.Europa FM nu îşi asumă răspunderea pentru schimbările de ultimă oră ale meciurilor EURO 2016 sau în programul desfăşurării meciurilor EURO 2016, astfel încât este posibil ca programul UEFA EURO2016 publicat online să sufere modificări care să nu fie operate imediat în secţiunea specială EURO2016 – europafm.ro/euro2016
 

X