UEFA-EURO-2016-official-logo-stirileeuropafm.ro-ALB

Huligan rus căutat internaţional, arestat în Germania

Poliţia oraşului german München a arestat un huligan rus căutat internaţional pentru agresarea unui ...

S-au stabilit semifinalele masculine la Australian Open

Primul tenisman calificat miercuri în semifinale la Melbourne este francezul Lucas Pouille. Număr...

Simona Halep ajunge pe locul 3 în ierarhia mondială a tenisului

Miercuri, 23 ianuarie, Simona Halep a mai pierdut un loc în clasamentul WTA. După meciurile din sfer...

Australian Open: Serena Williams, eliminată de Karolina Pliskova

Serena Williams a fost eliminată, miercuri dimineața, în sferturile de finală ale Openului Australie...

Cristiano Ronaldo plătește amendă și scapă de închisoare

Cristiano Ronaldo a ajuns la un acord cu autoritățile spanilole și scapă de închisoare pentru evaziu...

Doi alpiniști români au reușit să escaladeze ambele vârfuri ale muntelui Elbrus în aceeași zi - VIDE...

Radu Albu și Radu Turta au reusit, în aceeași zi, atingerea ambelor vârfuri ale celui mai înalt munt...

Simona Halep pierde locul 1 în clasamentul WTA

Petra Kvitova, din Cehia, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 8, a trecut în sferturi de australianc...

meciurile României în grupe la EURO 2016

10 iunie – meciul de deschidere – Stade de France din Saint Denis (22.00)

thumb_RO

România – 1

thumb_FR

Franţa – 2

15 iunie – Parc des Princes din Paris (19.00)

thumb_RO

România – 1

thumb_SW

Elveţia – 1

19 iunie –  Stade de Lyon din Lyon (22.00)

thumb_RO

România – 0

thumb_AL

Albania – 1

Programul complet al meciurilor EURO 2016

Vineri, 10 iunie
ora 22.00 (St-Denis): Franţa – România – Grupa A

Sâmbătă, 11 iunie
ora 16.00 (Lens): Albania – Elveţia – Grupa A
ora 19.00 (Bordeaux): Ţara Galilor – Slovacia – Grupa B
ora 22.00 (Marseille): Anglia – Rusia – Grupa B

Duminică, 12 iunie
ora 16.00 (Paris): Turcia – Croaţia – Grupa D
ora 19.00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (Lille): Germania – Ucraina – Grupa C

Luni, 13 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Spania – Cehia – Grupa D
ora 19.00 (St-Denis): Irlanda – Suedia – Grupa E
ora 22.00 (Lyon): Belgia – Italia – Grupa E

Marţi, 14 iunie
ora 19.00 (Bordeaux): Austria – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda – Grupa F

Miercuri, 15 iunie
ora 16.00 (Lille): Rusia – Slovacia – Grupa B
ora 19.00 (Paris): România – Elveţia – Grupa A
ora 22.00 (Marseille): Franţa -Albania – Grupa A

Joi, 16 iunie
ora 16.00 (Lens): Anglia – Ţara Galilor – Grupa B
ora 19.00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (St-Denis): Germania -Polonia – Grupa C

Vineri, 17 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Italia – Suedia – Grupa E
ora 19.00 (St-Etienne): Cehia – Croaţia – Grupa D
ora 22.00 (Nice): Spania – Turcia – Grupa D

Sâmbătă, 18 iunie
ora 16.00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda – Grupa E
ora 19.00 (Marseille): Islanda – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (Paris): Portugalia – Austria – Grupa F

Duminică, 19 iunie
ora 22.00 (Lille): Elveţia – Franţa – Grupa A
ora 22.00 (Lyon): România – Albania – Grupa A

Luni, 20 iunie
ora 22.00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia – Grupa B
ora 22.00 (Toulouse): Rusia – Ţara Galilor – Grupa B

Marţi, 21 iunie
ora 19.00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania – Grupa C
ora 19.00 (Marseille): Ucraina – Polonia – Grupa C
ora 22.00 (Bordeaux): Croaţia – Spania – Grupa D
ora 22.00 (Lens): Cehia – Turcia – Grupa D

Miercuri, 22 iunie
ora 19.00 (Lyon): Ungaria – Portugalia – Grupa F
ora 19.00 (St-Denis): Islanda – Austria – Grupa F
ora 22.00 (Nice): Suedia – Belgia – Grupa E
ora 22.00 (Lille): Italia – Irlanda – Grupa E

Optimi de finală:

Sâmbătă, 25 iunie
ora 16.00 (St-Etienne): Locul doi Grupa A – Locul doi Grupa C – Meci 1
ora 19.00 (Paris): Câştigătoare Grupa B – Locul trei A/C/D – Meci 2
ora 22.00 (Lens): Câştigătoare Grupa D – Locul trei B/E/F – Meci 3

Sâmbătă, 26 iunie
ora 16.00 (Lyon): Câştigătoare Grupa A – Locul trei C/D/E – Meci 4
ora 19.00 (Lille): Câştigătoare Grupa C – Locul trei A/B/F – Meci 5
ora 22.00 (Toulouse): Câştigătoare Grupa F – Locul doi Grupa E – Meci 6

Luni, 27 iunie
ora 19.00 (St-Denis): Câştigătoare Grupa E – Locul doi Grupa D – Meci 7
ora 22.00 (Nice): Locul doi Grupa B – Locul doi Grupa F – Meci 8

Sferturi de finală

Joi, 30 iunie, ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare meci 1 – Câştigătoare meci 3 – Sfertul 1
Vineri, 1 iulie, ora 22.00 (Lille): Câştigătoare meci 2 – Câştigătoare meci 6 – Sfertul 2
Sâmbătă, 2 iulie, ora 22.00 (Bordeaux): Câştigătoare meci 5 – Câştigătoare meci 7 – Sfertul 3
Duminică, 3 iulie, ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare meci 4 – Câştigătoare meci 8 – Sfertul 4

Semifinale

Miercuri, 6 iulie, ora 22.00 (Lyon): Câştigătoare sfert 1 – Câştigătoare sfert 2 – Semifinala 1
Joi, 7 iulie, ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare sfert 3 – Câştigătoare sfert 4 – Semifinala 2

Finala

Duminică, 10 iulie, ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare Semifinala 1 – Câştigătoare Semifinala 2.

UEFA, logo-ul UEFA şi celelate mărci şi însemne UEFA sunt mărci înregistrare ale UEFA. Informaţiile despre UEFA EURO 2016 sunt reactualizate zilnic pe europafm.ro/euro2016, scorurile şi corespondenţele speciale pot fi ascultate la Europa FM, în buletinele de ştiri sportive, şi consultate în secţiunea dedicată EURO 2016.Europa FM nu îşi asumă răspunderea pentru schimbările de ultimă oră ale meciurilor EURO 2016 sau în programul desfăşurării meciurilor EURO 2016, astfel încât este posibil ca programul UEFA EURO2016 publicat online să sufere modificări care să nu fie operate imediat în secţiunea specială EURO2016 – europafm.ro/euro2016