Confidenţialitate


Echipa naţională de polo s-a calificat în sferturile turneului preolimpic din Italia


Echipa naţională de polo s-a calificat în sferturile turneului preolimpic din Italia

Echipa naţională de polo a făcut un pas important spre Olimpiada de la Rio – s-a calificat în sferturile de finală ale turneului preolimpic din Italia.

Poloiştii “tricolori” au remizat, 8-8 cu Rusia şi s-au clasat pe locul al 4-lea în Grupa A, ultimul care le asigura prezenţa în faza următoare.

Ȋn competiţia de la Trieste, România a mai învins Slovacia cu 13-11, a pierdut cu 11-12 contra Franţei şi 8-12 cu Ungaria, iar în faţa Canadei a reuşit tot un rezultat de egalitate: 10-10.

La Jocurile Olimpice din Brazilia vor merge doar echipele care se vor califica în semifinale. Naţionala de polo a României a participat şi la Olimpiada de la Londra în 2012, unde s-a clasat pe locul al 10-lea.


Ultimele stiri
Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Sprijinul…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări,calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO

DEȘTEPTAREA: WhatsApp introduce abonamentul „WhatsApp Plus” pe iPhone. Ce funcții noi și ce preț are serviciul

Belgia: Grevă generală împotriva reformelor guvernamentale. Zeci de mii de oameni au protestat la Bruxelles

Conducerea PSD se reuneşte pentru a analiza scenariile privind formarea unui nou guvern. Ce variante sunt pe masă…