Drum cu Prioritate pentru tinerii sportivi: astăzi – scrimera Alexandra Predescu

Tânăra sportivă pe care o lăudam astăzi este o micuță scrimeră din București, care a câștigat Cupa Federației la spadă.

Alexandra Predescu este legitimată la “Clubul Sportiv al Armatei Steaua” și la competiția care are loc în aceste zile la Satu Mare a avut un parcurs perfect până în finala, unde a învins-o pe Talina Enache de la CS UNEFS, cu scorul de 15-10. Alexandra Predescu a reușit astfel să păstreze medalia de aur cucerită anul trecut.

Dintre cele 44 de mici scrimere care au concurat pe locul al 2-lea s-a clasat Cristina Matache de la Liceul cu Program Sportiv din Craiova și bronzul a fost cucerit de o sportivă din Târgu Mureș – Zsuzsa Schlier.

“Cupa Federației” de la Satu Mare se va încheia mâine, după ce vor concura și băieții juniori și cadeți.