Dinamo si Petrolul isi continua ascensiunea

Bucurestenii s-au impus cu 1-0 pe terenul campioanei en-titre, CFR Cluj, ramasa fara victorie de la reluarea campionatului. Danciulescu a marcat in minutul 63 iar ardelenilor le-a fost anulat un gol marcat de Kapetanos dupa o preluare cu mana. Fostul stelist Alexandru Tudose a debutat la Dinamo inlocuindu-l pe Catalin Munteanu, accidentat la jumatatea primei reprize.

Antrenorul Corenel Talnar a obtinut a 5-a victorie in 6 meciuri cu alb-rosi pe care i-a dus la egalitate cu Petrolul pe locul al 3-lea si la doar doua lungimi de ocupanta locului doi, Astra Giurgiu.

A fost devansata Pandurii Tg Jiu, invinsa pe teren propriu de Petrolul cu 3-1. Pentru ploiesteni au marcat Bokila de doua ori si Hamza in timp ce Nicoara a punctat pentru gazde.

Astazi se mai joaca doua meciuri: Gloria Bistrita – Rapid de la ora 19 si Steaua – CSMS Iasi, in Ghencea, de la 21:30.