Dinamo si Otelul – ultimele calificate in sferturile Cupei Romaniei

Dinamo si Otelul Galati sunt ultimele doua echipe calificate in sferturile Cupei Romaniei. ‘Alb-rosii’ au invins-o cu 2-1 pe Pandurii la Targu-Jiu, iar galatenii au trecut cu 3-0 de ‘vecina’ divizionara secunda CF Braila. Pe terenul oltenilor antrenati de Petre Grigoras, dinamovistii au marcat prima oara prin Alexe in prima repriza, Lemnaru a egalat dupa pauza, la un minut dupa ce a intrat pe teren, iar victoria bucurestenilor a venit in al 2-lea minut din prelungiri cand Mamele a impins mingea in propria poarta. Otelul a jucat la Galati cu CF Braila. Primele doua goluri au fost inscrise de Bajenaru in prima si a 2-a repriza, iar tabela a inchis-o Didi pe final. Otelul isi salveaza astfel sfarsitul de an, dupa ce in campionat nu a convins si se afla abia pe locul al 15-lea.

Celelalte 6 echipe care s-au calificat in sferturile Cupei Romaniei sunt Astra, Petrolul, Rapid, Ceahlaul, CFR Cluj si Concordia Chiajna care a eliminat-o pe Steaua.