Dinamo – Otelul Galati 3-1

Condusi de golul lui Giurgiu, din finalul primei reprize, alb-rosi au reactionat fulgertaor dupa pauza si au rasturnat rezultatul prin Dragos Grigore din penalty si Rotariu. Matei a stabilit in minutul 65 scorul final.

Dinamo a revenit pe locul al 4-lea, ultimul ce duce in Europa League si este urmata la un punct de FC Vaslui si la doua de Pandurii Tg Jiu, care ieri s-a impus cu 1-0 in deplasare la Gaz Metan Medias.

Intr-un meci pentru supravietuire in LIga Intai, Sageata Navodari a invins-o cu 1-0 pe U Cluj, gol Vezan, din penalty, in minutul 81.

Lupta pentru evitarea retrogradarii este acerba…sub linie se afla acum U Cluj cu 27 de puncte, FC Brasov si Viitorul cu cate 26 plus condamnata Corona Brasov. La un singur punct peste subsolul clasamentului se afla Sageata Navodari si Otelul Galati in timp ce Poli Timisoara are 3 puncte avans.