Confidenţialitate


Deșteptarea: Autoritatea Aeronautică Civilă Română a renunțat să mai cumpere cele 6 telefoane iPhone 15 pentru angajații ei | VIDEO


Deșteptarea: Autoritatea Aeronautică Civilă Română a renunțat să mai cumpere cele 6 telefoane iPhone 15 pentru angajații ei | VIDEO

Autoritatea Aeronautică Civilă a renunțat să mai cumpere cele 6 iPhone 15, după ce cazul a devenit public. Pentru fiecare iPhone 15, Autoritatea Aeronautică Civilă Română urma să plătească 5.698 de lei, iar toate cele 6 aparate ar fi costat 34.188 lei.

iPhone 15, a fost lansat pe 12 septembrie.

Interesant că, pe 5 septembrie, Autoritatea Aeronautică a vrut să cumpere iPhone 14, după care procedura a fost anulată, sub motiv că telefoanele nu erau pe stoc, iar comanda a fost înlocuită cu iPhone 15, pe 22 septembrie.

Matinalii Vlad, George și Luca au discutat despre acest subiect în Deșteptarea.

Puteți reasculta Deșteptarea din secțiunea podcast Europa FM, cu ajutorul aplicației gratuite pentru Android și IOS Europa FM sau direct în Spotify și iTune.

Foto: David Dvihovec/Unsplash


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”