Cupa Mondială de Rugby, programul grupelor

Cupa Mondială de Rugby ia startul, astăzi, în Marea Britanie.

20 de echipe, printre care și cea a României, sunt înscrise în competiţie.

Grupa A

  • Vineri, 18 septembrie (22,00): Anglia – Fiji
  • Duminică, 20 septembrie (16,30): Țara Galilor – Uruguay
  • Miercuri, 23 septembrie (18,45): Australia – Fiji, la Cardiff
  • Sâmbătă ,26 septembrie (22,00): Anglia – Țara Galilor
  • Duminică, 27 septembrie (14,00): Australia – Uruguay
  • Joi, 1 octombrie (18,45): Țara Galilor – Fiji
  • Sâmbătă, 3 octombrie (22,00): Anglia -Australia
  • Marți, 6 octombrie (18,45): Fiji -Uruguay, la Milton Keynes
  • Sâmbătă, 10 octombrie (18,45): Australia – Țara Galilor
  • Sâmbătă, 10 octombrie (22,00): Anglia – Uruguay

Grupa B

  • Sâmbătă, 19 septembrie (18,45): Africa de Sud – Japonia
  • Duminică, 20 septembrie (14,00): Samoa – SUA
  • Miercuri, 23 septembrie (16,30): Scoția – Japonia
  • Sâmbătă, 26 septembrie (18,45): Africa de Sud – Samoa
  • Duminică, 27 septembrie (16,30): Scoția – SUA
  • Sâmbătă, 3 octombrie (16,30): Samoa – Japonia
  • Sâmbătă, 3 octombrie (18,45): Africa de Sud – Scoția
  • Miercuri 7 octombrie (18,45): Africa de Sud – SUA
  • Sâmbătă 10 octombrie (16,30): Samoa – Scoția
  • Duminică 11 octombrie (22,00): SUA – Japonia

Grupa C

  • Sâmbătă, 19 septembrie (14,00): Tonga – Georgia
  • Duminică, 20 septembrie (18,45): Noua Zeelandă – Argentina
  • Joi, 24 septembrie (22,00): Noua Zeelandă – Namibia
  • Vineri, 25 septembrie (18,45): Argentina – Georgia
  • Marți, 29 septembrie (18,45): Tonga – Namibia
  • Vineri, 2 octombrie (22,00): Noua Zeelandă – Georgia
  • Duminică, 4 octombrie (16,30): Argentina – Tonga
  • Miercuri, 7 octombrie (22,00): Namibia – Georgia
  • Vineri, 9 octombrie (22,00): Noua Zeelandă – Tonga
  • Duminică, 11 octombrie (14,00): Argentina – Namibia

 Grupa D

  • Sâmbătă, 19 septembrie (16,30): Irlanda – Canada
  • Sâmbătă, 19 septembrie (22,00): Franța – Italia
  • Miercuri, 23 septembrie (22,00): Franța – România
  • Sâmbătă, 26 septembrie (16,30): Italia – Canada
  • Duminică, 27 septembrie (18,45): Irlanda – România
  • Joi, 1 octombrie (22,00): Franța – Canada
  • Duminică, 4 octombrie (18,45): Irlanda – Italia
  • Marți, 6 octombrie (18,45): Canada – România
  • Duminică, 11 octombrie (16,30): Italia – România
  • Duminică, 11 octombrie (18,45): Franța – Irlanda