CSMS Iasi – Dinamo 1-0

Iesenii au inregistrat de la inceputul anului 6 victorii, o remiza si o singura infrangere in timp ce la Dinamo se acutizeaza criza. Alb-rosi au pierdut de 3 ori in ultimele 4 etape si nu au inscris nicio data iar antrenorul Flavius Stoican spune ca nu se va impune nici in fata Rapidului, sambata, se gandeste sa demisioneze.

Tot ieri in etapa a 25-a, CS U Craiova a invins-o cu 3-0 pe U Cluj care a jucat in inferiroitate numerica inca din minutul 10, cand Ceppelini a fost eliminat dupa un fault dur asupra lui Brandan. Bawab a deschis scorul la jumatatea primei reprize iar Nuno Rocha a reusit apoi o dubla si oltenii raman neinvinsi de 19 meciuri, de cand sunt pregatiti de Sorin Cartu si Emil Sandoi.

In fine, Otelul Galati pare a fi condamnata la retrogradare – a fost invinsa si de CFR Cluj, 1-0, marcator Tade si ramane pe ultimul loc, cu doar 15 puncte.