CS FC Dinamo – CSA Steaua: 2-2 în Liga a 4-a

Surpriză în liga a 4-a, unde evoluează marile rivale Academia Rapid și CSA Steaua.

Roș-albaștrii au scos doar o remiză în deplasare la CS FC Dinamo, 2-2, și sunt la două puncte în spatele giuleștenilor.

Echipa antrenată de Marius Lăcătuș a deschis scorul în minutul 24 prin Bâtfoi și și-a majorat avantajul în minutul 43, când Rasdan a șutat puternic sub bară.

Dinamoviștii au redus din diferență chiar la faza următoare prin Ivan și au restabilit egalitate în minutul 61, după reușita lui Andrei Vlad.

Academia Rapid are acum 44 de puncte, cu două mai mult decât CSA Steaua, care are însă și un meci mai puțin disputat.

Alb-vișinii au învins-o marți seară în Giulești, cu 5-0 pe AS Tricolor, goluri marcate de Daniel Pancu, Vasile Maftei, Grigore, Duriță și Vlada.

Tot cu 5-0 a trecut și Metaloglobus de Venus 1914, iar Progresul 1944 Spartac a remizat: 1-1 cu AS Termo.