Chelsea si Real Madrid, in sferturile UCL

Veteranul Samuel Eto’o a inscris inca din minutul 4 iar Cahill a stabilit scorul final inainte de pauza.

Real Madrid a jucat fara mai multi titulari aseara, menajati la adapostul victoriei 6-1 cu Schalke din meciul tur jucat in Germania dar s-a impus dinnou, cu 3-1. Nu a lipsit Cristiano Ronaldo, care a cerut sa fie titular pentru a-si imbuntati recordurile, si a reusit o dubla. Portughezul s-a desprins astfel in topul celor mai buni marcatori ai editiei cu 13 goluri, urmat de Ibrahimovici cu 10 si de marele rival Messi cu doar 8 goluri.

Diseara se vor disputa ultimele doua optimi de finala: Manchester United – Olympiakos Pireu, in tur 2-0 pentru greci si Borussia Dortmund – Zenit St Petersburg care incepe de la scorul de 4-2 pentru gazde. Vineri va fi tragerea la sorti a sferturilor Ligii Campionilor.