Céline Dion şi-a întrerupt concertul pentru a susţine naţionala Franţei – VIDEO

Cântăreaţa canadiană Céline Dion şi-a întrerupt concertul câteva minute, duminică seară, pentru a susţine echipa naţională de fotbal a Franţei în meciul cu reprezentativa Islandei din sferturile de finală ale Campionatului European, informează L’Equipe.

Artista se afla în concert la Accor Hotel Arena din Bercy.

Céline Dion a întrerupt concertul la scorul de 2-0 pentru Franţa în meciul cu Islanda şi a scandat “Allez Les Bleus”.

Echipa naţională a Franţei s-a calificat în semifinalele Campionatului European, după ce a învins, duminică, pe Stade de France din Saint-Denis, cu scorul de 5-2, reprezentativa Islandei, în ultimul sfert de finală al competiţiei.

Golurile francezilor au fost marcate de Giroud ’12, ’59, Pogba ’20, Payet ’43 şi Griezmann ’45, în timp ce pentru islandezi au înscris Sigthorsson ’56 şi B. Bjarnason ’84.

În semifinale, Franţa va întâlni Germania, joi, de la ora 22.00, la Marsilia.