Bayern Munchen si Manchester City, primele calificate in optimile UCL

Bayern s-a impus cu 1-0 in deplasare la Viktoria Plzen in timp ce City, cu Pantilimon in poarta, a invins-o cu 5-2 pe CSKA Moscova. Aguero a reusit o dubla iar apoi Negredo a marcat de 3 ori.

Mircea Lucescu are probleme cu Sahtior Donetsk – a remizat 0-0 pe teren propriu cu Bayer Leverkussen si ramane pe locul al 3-lea. Tot 0-0 a fost si intre Real Sociedad si Manchester United.

In derbyul rundei, Juventus Torino si Real Madrid au remizat 2-2. Italienii au condus la pauza dupa golul din penalty marcat de Vidal. Cristiano Ronaldo si Bale au intors rezultatul in primul sfert de ora al reprizei secunde insa si Llorente a egalat repede, in minutul 65. Chiar daca este ultima in grupa, fara victorie, si cu 3 puncte, Juve mai are sanse de calificare fiindca FC Coppenhaga a invins-o cu 1-0 pe Galatasaray si ambele au cate 4 puncte.

In fine, in grupa C, Paris Saint Germain a remizat surprinzator, 1-1 acasa cu Anderlecht Bruxelles iar Olympiakos Pireu a trecut cu 1-0 de Benfica Lisabona.