Confidenţialitate


Austria: Carantina ia sfârșit, dar vor fi menținute ”restricții severe” | AUDIO


Austria: Carantina ia sfârșit, dar vor fi menținute ”restricții severe” | AUDIO

Autoritățile din Austria vor anunța, în această săptămână, ce restricții vor rămâne în vigoare după expirarea carantinei naționale pe 7 decembrie. Nu se știe încă ce se va întâmpla cu stațiunile de schi.

Cancelarul austriac Sebastian Kurz spune că ar urma să se păstreze ”restricții severe”.

Într-un interviu pentru presa locală, Sebastian Kurz spune că austriecii vor fi nevoiți să se confrunte cu restricții pentru următoarele săptămâni sau chiar luni.

Guvernul austriac pregătește și o testare în masă în luna decembrie, în speranța că va opri un al treilea val al pandemiei.

Până atunci, executivul de la Viena intenţionează să înceapă relaxarea măsurilor cu magazinele şi şcolile.

Sebastian Kurz spune că tradiţia întâlnirilor de după schi în barurile şi restaurantele de la munte nu se va putea relua decât cel mai devreme peste un an.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.
  • Ani Sandu

Ultimele stiri
Hidrologii au emis o avertizare de cod galben de inundații, valabilă pentru râuri din 16 județe | Ilfov,…

Autoritățile din Râmnicu Vâlcea au majorat taxele pentru concesionarea locurilor de veci și întreținerea cimitirelor

Primarul orașului Nădlac propune comasarea cu două comune, dar edilii din Șeitin și Peregu Mare sunt reticenți

Vâlcea: Drumul spre stațiunea Vârful lui Roman a fost închis, din cauza ninsorilor abundente | VIDEO

Rebelii Houthi din Yemen s-au alăturat războiului din Orientul Mijlociu | 12 soldați americani răniți după un atac…

Ora Pământului/ Iluminatul la Palatul Parlamentului oprit sâmbătă seară

Ninge în zona de nord a a județului Gorj, unde statul de zăpadă a ajuns la 35 de…

Politehnica Bucureşti organizează, sâmbătă, examen de preadmitere

ANM: Vânt puternic şi ploi în întreaga ţară, în zilele următoare; la munte se depune strat consistent de…

Marco Rubio: Operațiunea SUA în Iran se va încheia în câteva săptămâni. Nu este nevoie de intervenție terestră