Astra si Petrolul isi continua duelul pentru locul doi in Liga Intai

FC Vaslui s-a prezentat la Ploiesti cu doar cativa dintre titularii obisnuiti, restul refuzand sa se deplaseze fiindca sunt neplatiti. Tamuz a reusit intaia sa dubla pentru ”lupii galbeni” in timp ce Mutu a marcat primul gol din actiune de la revenirea in Liga Intai. In schimb Zicu, intrat in minutul 72, a ratat un penalty si ramane fara gol marcat in acest retur.

Astra Giurgiu se mentine la un punct in urma Petrolului dupa ce a trecut cu 2-0 de Sageata Navodari. Bukari si Budescu au inscris in repriza secunda. Dupa meci antrenorul Florin Marin a demisionat, pe motiv ca nu e multumit de joc si simte ca nu mai poate controla echipa. Patronul Ioan Niculae a declarat pentru Sport.ro ca spera sa il convinga pe Daniel Isaila sa revina pe banca si a precizat ca a gresit cand l-a concediat.

Tot ieri Ceahlaul si FC Botosani au remizat 0-0 iar diseara Steaua poate deveni campioana matematic daca se impune in deplasarea de la U Cluj.