ASA Tg Mures – Steaua 1-0

Ros-albastri ii reproseaza centralului ca nu l-a eliminat in prima repriza pe Muresan, care, in fata lui, l-a lovit cu cotul in figura pe Rusescu si l-a trimis direct la spital si neacordarea un penalty clar la Tanase.

Costel Galca a epuizat schimbarile de la jumatatea primei reprize – Latovlevici a iesit cu probleme musculare iar Keseru comotionat, dupa ce a fost lovit la cap de N’Doye. Intrat in locul lui Keseru, Rusescu nu a rezistat pe teren decat 5 minute, pana la lovitura lui Muresan.

Axente a marcat unicul gol al meciului in minutul 54 iar apoi Steaua a fortat si pe langa penaltyul refuzat a avut si o bara. Parvulescu a fost eliminat in minutul 88 iar N’Doye a vazut si el cartonasul rosu dupa incheierea partidei in urma unor incidente la mijlocul terenului.

CFR Cluj s-a apropiat astfel la doua puncte de Steaua, dupa ce a remizat, 1-1 in deplasare la Concordia Chiajna.

Tot ieri, Dinamo a invins-o spectaculos, cu 3-2 pe Pandurii Tg Jiu. Alexe a deschis scorul inca din minutul 6 insa Roman a egalat imediat iar apoi a facut 2-1 pentru oaspeti in debutul reprizei secunde. Rotariu a egalat in minutul 60 si Bilinski a dat lovitura in prelungiri.

Diseara se va juca derbyul Astra Giurgiu – Petrolul Ploiesti.