Alexandru Băluță a debutat cu gol la Slavia Praga.

Fotbalistul transferat săptămâna trecută de la CS U Craiova a deschis scorul în minutul 6 al unui amical câștigat de noua lui echipă cu 9-1 în compania unei formații de amatori. În repriza a doua a intrat și camerunezul Ngadeu, trecut pe la FC Botoșani.
În altă ordine de idei, un alt produs al Craiovei, Andrei Ivan, va juca sezonul viitor la Rapid Viena. El a fost împrumutat de FC Krasnodar și există și o clauză de transfer definitiv la finalul sezonului. În prima ligă din Rusia atacantul de 21 de ani a adunat doar 25 de minute în 7 apariții și nu a marcat nici o dată.
Transferat vara trecută pentru 4 milioane de euro, Andrei Ivan, care are și 6 selecții la echipa națională, speră să joace din nou regulat și să revină în atenția selecționerului.