Confidenţialitate


Adolescent nepalez găsit în viaţă după 5 zile sub dărâmături – VIDEO


Adolescent nepalez găsit în viaţă după 5 zile sub dărâmături – VIDEO

Un adolescent care a supravieţuit cutremurului din Nepal a fost salvat după 5 zile în care a fost prins sub dărâmăturile unei clădiri din capitala Khatmandu, anunţă BBC.

Băiatul are vârsta de 15 ani.

Seismul devastator a ucis în jur de 6.000 de oameni, potrivit celui mai recent bilanţ provizoriu, iar alte peste 10.000 de persoane sunt rănite. 70.000 de case au fost distruse de mişcarea telurică ce a avut magnitudinea 7,8.

Milioane de sinistraţi depind de ajutoarele din străinătate. Organizaţia Naţiunilor Unite a estimat la 415 de milioane de dolari fondurile necesare pentru misiunile umanitare ce vor fi desfăşurate în următoarele 3 luni.

https://www.youtube.com/watch?v=E1PjRuHg76M


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”