36 de goluri in 8 meciuri din Liga Campionilor

In aceeasi grupa, Manchester City , fara Pantilimon in poarta, a trecut cu 4-2 de Viktoria Plzen.

Sahtiorul lui Mircea Lucescu a trecut pe locul al doilea in grupa A dupa ce a zdrobit-o pe Real Sociedad, 4-0, in timp ce Manchester United a umilit-o pe Bayer Leverkussen chiar in Germania, 5-0.

Si Juventus Torino a urcat pe pozitie calificanta dupa 3-1 cu FC Coppenhaga, tripla Vidal, doua dintre goluri din penalty. Campioana Italiei a devansat-o pe Galatasaray invinsa cu 4-1 de Real Madrid, fara Ronaldo sau Benzema si cu Sergio Ramos eliminat inca din minutul 26.

In fine, Paris Saint Germain a trecut cu 2-1 de Olympiakos Pireu iar Banfica Lisabona a castigat cel mai echilibrat meci al serii, 3-2 in deplasare la Anderlecht Bruxelles, gol decisiv marcat de Rodrigo in minutul 90.

Ultima etapa a grupelor Ligii Campionilor se va disputa pe 10-11 decembrie.