CSMS Iasi – Rapid 0-0

Rapid l-a pierdut la încălzire pe Daniel Niculae, iar Pancu a ieșit și el accidentat în minutul 32. Giuleștenii au reclamat neacordarea unui penalty la un henț în careu comis de un adversar. Antrenorul Cristiano Bergodi consideră că sunt necesare 3 victorii în ultimele 4 etape pentru a evita retrogradarea.
Rapid este pe locul al 15-lea, cu 30 de puncte, devansată de Gaz Metan și U Cluj cu câte 31 de puncte iar prima deasupra liniei este FC Brașov cu 32 de puncte.

Într-un alt meci jucat ieri în etapa a 30-a a Ligii Întâi, Oțelul Galați și Petrolul Ploiești au remizat 1-1.
Oaspeții au condus la pauză pe terenul ultimei clasate, prin golul marcat de Kronaveter dar veteranul Florin Cernat a egalat în debutul reprizei secunde la 3 minute după ce tot el a ratat un penalty.