Steaua – Legia Varsovia 2-1

Dupa victoria 2-1 cu Levski Sofia, echipa pregatita de Ilie Stan s-a impus la acelasi scor in fata fostei adversare a Rapidului din grupele Europa League, Legia Varsovia. Steaua a condus 2-0 la pauza, prin golurile marcate de Florin Costea si brazilianul Tatu, iar polonezii au redus din diferenta pe debutul reprizei secunde, profitind de o serie de greseli in apararea ros-albastrilor.

Unsprezecele de start folosit de Ilie Stan l-a avut pe Stanca in poarta; Dananae, Chiriches, Geraldo si Pirvulescu in aparare; Chipciu, Prepelita, Brandan si Florin Costea la mijloc iar in atac Tatu a facut pereche cu Nilkolici. In urmatoarea partida de verificare, Steaua va intilni joi formatia ceha Mlada Boleslav.