CFR Cluj s-a calificat în play-off-ul Europa League. FCSB, eliminată

CFR Cluj s-a calificat în play-off-ul Europa League, după ce a învins joi seara în deplasare, la Stockholm, cu 1-0 formația suedeză FC Djurgården.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Vinicius, în minutul 55. La pauză, scorul a fost 0-0.

În echipa de start, Dan Petrescu i-a trimis în teren pe Bălgrădean – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Bordeianu – Deac, Păun, Djokovic – Rondon, Omrani. Pereira, Debeljuh și Hoban au fost schimbările făcute de CFR Cluj.

În etapa următoare, campioana României va întâlni, pe teren propriu, în data de 1 octombrie, echipa KuPS Kuopio (Finlanda).

În schimb, FCSB a ratat calificarea în play-off-ul Europa League.

A fost învinsă de echipa din Cehia Slovan Liberec, cu scorul de 0-2, având un lot măcinat de cazuri de Covid-19 şi accidentări. În același timp, FCSB a evoluat şi cu un om în minus din minutul 20.