Steaua – Partizan Belgrad 1-1

Roș-albaștri au egalat în minutul 82, prin Varela după o lovitură liberă executată de Hamroun, care a fost dinnou cel mai activ jucător. Vulicevici a deschis scorul pentru sârbi 20 de minute mai devreme. În final, ambele echipe au ratat câte o mare ocazie de gol.
Antrenorul Mirel Rădoi rămâne însă optimist în privința calificării, fiind convins elevii săi vor marca și la Belgrad iar Massimo Pedrazzini și-a amintit de calificarea din 2013, după 1-1 acasă și 2-2 în deplasare cu Legia Varșovia.
De cealaltă parte, Zoran Milinkovici consideră că Partizan merita să câștige pe Arena Națională și că doar ghinionul a împiedicat-o să se impună dar este sigur că o va face acasă cu aportul suporterilor.
Steaua va juca meciul retur cu Partizan la Belgrad săptămâna viitoare. Amintim, câștigătoarea se va califica în play-off-ul Ligii Campionilor iar învinsa în cel al Europa League.