Mladost Podgorica – Ludogorets Razgrad 0-3

Ludogorets s-a calificat în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.
La fel ca în tur, Cosmin Moți a executat un penalty în prima repriză, dar de această dată a ratat. Ceilalți doi români legitimati la campioana Bulgariei, Keseru și Prepeliță, au intrat în repriza secundă. Ludogorets va juca în runda următoare cu Partizan Belgrad.
Și Ovidiu Hoban merge mai departe cu Hapoel Beer Sheva după 0-0 în deplasare la Sheriff Tiraspol și 3-2 în prima manșă. Mijlocașul român va rata însă meciul tur cu Olympiakos Pireu fiindcă aseară a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene în minutul 94.
Adversara Astrei Giurgiu în turul 3 preliminar, FC Coppenhaga a făcut scorul rundei, 6-0 cu nord-irlandezii de la Crusaders.  Între timp, adversara Stelei, Sparta Praga a jucat un amical cu Fenerbahce Istanbul, încheiat la egalitate, 0-0. Fostul atacant al Astrei, Kehinde Fatai a fost titular la vicecampioana Cehiei.
Săptămâna viitoare, Steaua va juca la Praga marți iar Astra va primi miercuri vizita lui FC Coppenhaga.