europafm.ro/LIVE

Asculţi în playerul tău favorit postul Europa FM

Trimite SMS la 8834 şi donează 2 Euro

Împreună aducem lumină în casa şi sufletul bătrânilor noştri

Europa Top Hit

Tu faci topul Europa FM! Ascultă ce ai votat sâmbătă de la ora 16:00 cu Adi Luca

muzica anilor 80 este adevarata epoca a muzicii

sunt multi cintareti si formatii care mi-au placut si imi plac in continuare.ABBA,BEE-GEES,MODERN,GAZEBO,BONNY TAILER,SANDRA,ARABESQUE,LA-BAN,LUIZA FERNANDEZ SI PETER KENT,BZN,MUZICA ITALIANA,prin AL BANO SI ROMINA POWER,RIKY ET POVERI,TOTO CUTUGNO,artisti care au cintat la festivalul de muzica care se desfasoara la SAN REMO.Muzica de atunci a anilor 80-85 a fost bestiala,chiar si cea de la EUROVISION .Cautati si o sa va convingeti.

postat: sâmbătă 28 feb 2009 la 19:08 4036 vizite, 4 raspunsuri, »

Muzica de milioane ar trebui sa difuzeze mai multe melodii de genul acesta,in special muzica italiana Albano&Romina Power-Makassar sau L amore e,Ci sara precum si Ricchi e Poveri- Voulez-vous danser,Canzone d amore,Buona sera Adriano Celentano-Azzuro,Susana,Amore no,Toto Cutugno-La mia musica(do,re,mi,re,do,si.la,sol),Mauro-Buona sera seniorita,Pupo-La notte.Ador mult muzica italiana dar pe la Europafm nu auzi decat Acapulco...Hasta la vista...Serenata...Bla bla.Melodii minunate de care am inceput sa ma scarbesc de cate ori le aud din cauza-Europafm.Foarte rar auzi Adriano Celentano-Ciao amore...ce muzica buna e asta...Imi vine rau

vineri 25 septembrie 2009 la 21:16

cred k esti singurul de pe acest forum kare observa clar k europa fm este un cd kare se roteste la infinit.

faza cu "europa fm" (reclame) dupa fiecare piesa...este incredibil...au trecut 9 ani de la lansare...dar ei nu mai schimba absolut nimik.

"marele" europa fm...

sâmbătă 26 septembrie 2009 la 01:56

Andreyy,imi place ca esti foarte clar in raspunsuri.In Pitesti Europafm a intrat in dec 2007,dar avantajul a fost ca sin 2005 am devenit vecin cu norii...vorba vine.M-am mutat la etj.10 si puteam asculta Europafm pana la 10-11 fara probleme pe 106,7 si de multe ori pe 107,5-Ploiesti(actuala frecventa in Pitesti) avea semnal.L-am prins pe Eugen Rusu-care prezenta Desteptarea si Catalin Bican-Discuri pe banda,doi prezentatori care au parasit Efm.Mi-as fi dorit mult sa aud o emisiune Europafm Gold...macar daca ar introduce pe site o rubrica cu Inregistrarile acestei emisiuni.Am inteles ca ultimul moderator era Dan Micu(fostpreazentator la ora actuala).De ce or fi eliminat-o idiotii?

duminică 27 septembrie 2009 la 00:20

tot ce regret e ca n-am auzit niciodata 'the sisters of mercy' la europafm... ca tot se vorbeste de mai marii anilor '80

sâmbătă 3 octombrie 2009 la 19:03