Live pe Plajă

Retrăieşte cele mai tari momente ale concertului Europa FM Live pe Plajă! VEZI VIDEO!

EUROPA TOP HIT

Tu faci topul Europa FM! Ascultă ce ai votat sâmbătă de la ora 16:00 cu Adi Luca

europafm.ro/LIVE

Asculţi în playerul tău favorit postul Europa FM

INTERVIURILE EUROPA FM

înregistrările video cu oamenii importanţi ai momentului

muzica anilor 80 este adevarata epoca a muzicii

sunt multi cintareti si formatii care mi-au placut si imi plac in continuare.ABBA,BEE-GEES,MODERN,GAZEBO,BONNY TAILER,SANDRA,ARABESQUE,LA-BAN,LUIZA FERNANDEZ SI PETER KENT,BZN,MUZICA ITALIANA,prin AL BANO SI ROMINA POWER,RIKY ET POVERI,TOTO CUTUGNO,artisti care au cintat la festivalul de muzica care se desfasoara la SAN REMO.Muzica de atunci a anilor 80-85 a fost bestiala,chiar si cea de la EUROVISION .Cautati si o sa va convingeti.

postat: sâmbătă 28 feb 2009 la 19:08 4154 vizite, 4 raspunsuri, »

Muzica de milioane ar trebui sa difuzeze mai multe melodii de genul acesta,in special muzica italiana Albano&Romina Power-Makassar sau L amore e,Ci sara precum si Ricchi e Poveri- Voulez-vous danser,Canzone d amore,Buona sera Adriano Celentano-Azzuro,Susana,Amore no,Toto Cutugno-La mia musica(do,re,mi,re,do,si.la,sol),Mauro-Buona sera seniorita,Pupo-La notte.Ador mult muzica italiana dar pe la Europafm nu auzi decat Acapulco...Hasta la vista...Serenata...Bla bla.Melodii minunate de care am inceput sa ma scarbesc de cate ori le aud din cauza-Europafm.Foarte rar auzi Adriano Celentano-Ciao amore...ce muzica buna e asta...Imi vine rau

vineri 25 septembrie 2009 la 21:16

cred k esti singurul de pe acest forum kare observa clar k europa fm este un cd kare se roteste la infinit.

faza cu "europa fm" (reclame) dupa fiecare piesa...este incredibil...au trecut 9 ani de la lansare...dar ei nu mai schimba absolut nimik.

"marele" europa fm...

sâmbătă 26 septembrie 2009 la 01:56

Andreyy,imi place ca esti foarte clar in raspunsuri.In Pitesti Europafm a intrat in dec 2007,dar avantajul a fost ca sin 2005 am devenit vecin cu norii...vorba vine.M-am mutat la etj.10 si puteam asculta Europafm pana la 10-11 fara probleme pe 106,7 si de multe ori pe 107,5-Ploiesti(actuala frecventa in Pitesti) avea semnal.L-am prins pe Eugen Rusu-care prezenta Desteptarea si Catalin Bican-Discuri pe banda,doi prezentatori care au parasit Efm.Mi-as fi dorit mult sa aud o emisiune Europafm Gold...macar daca ar introduce pe site o rubrica cu Inregistrarile acestei emisiuni.Am inteles ca ultimul moderator era Dan Micu(fostpreazentator la ora actuala).De ce or fi eliminat-o idiotii?

duminică 27 septembrie 2009 la 00:20

tot ce regret e ca n-am auzit niciodata 'the sisters of mercy' la europafm... ca tot se vorbeste de mai marii anilor '80

sâmbătă 3 octombrie 2009 la 19:03