FC Viitorul – CSU Craiova: 2-0 în Liga 1

FC Viitorul a trecut pe primul loc în Liga 1, după ce a învins-o cu 2-0 acasă pe CSU Craiova, în etapa a 19-a. Golurile au fost marcate de Chițu în minutul 5 și Hodorogea în minutul 36.

După finalul meciului a izbucnit un scandal pe gazon. Jucătorii craioveni au sărit la bătaie, iar Rambe a vrut să-l lovească pe Gică Hagi. Portarul Rimniceanu a fost oprit cu greu de coechipieri pentru a nu lovi adversarii, iar arbitrul Radu Petrescu le-a dat cartonașe roșii lui și lui Rambe.

Conform “Digisport”, în momentul în care Hagi și-a adunat jucătorii la centrul terenului după fluierul final, Vătăjelu – căpitanul Craiovei, a venit langă grupul constăntenilor. Prima dată a fost indepărtat de Răzvan Marin, dar a insistat și a fost mai apoi împins chiar de Hagi. Transmisiunea TV a arătat cu Gică Hagi a țipat minute în șir la vestiare: “Au ajuns să mă înjure și să mă împingă străinii la mine acasă!”.

FC Viitorul are acum cu două puncte mai mult ca Steaua, care va juca însă duminică seară cu Pandurii.