Atletico Madrid – Bayern Munchen 1-0

Golul a fost marcat de Carrasco in prima repriza. Griezmann a ratat un penalty spre finalul partidei.
Condusă până în minutul 65, FC Barcelona a câștigat în cele din urmă cu 2-1 în deplasare la Borussia Moenchengladbach. Fără Messi, accidentat, catalanii au punctat prin Turan și Pique iar Neymar și Suarez au fost servanți.
Remiză spectaculoasă între Celtic Glasgow și Manchester City, 3-3. Scoțienii au condus de fiecare dată dar au fost egalați după cel mult 10 minute. La pauză a fost 2-2.
Tot 6 goluri s-au marcat și la Napoli, unde gazdele au învins-o cu 4-2 pe Benfica Lisabona. Napoli a condus cu 4-0.
Rostov – PSV Eindhoven 2-2 cu toate golurile înscrise până la pauză și cu Prepeliță intrat la ruși în minutul 90 și Besiktas – Dinamo Kiew 1-1, au fost celelalte meciuri jucate aseară în Liga Campionilor.